Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Готуємо на:


За допомогою


Ми Вконтакті


Наші проекти


Статистика


Головна » Статті » Енциклопедія » Чаї

Каркаде
10.02.2014, 18:40

 

 

Каркаде - яскраво - червоний напій з пелюсток гібіскуса (суданської троянди), національний єгипетський освіжаючий напій, північно - африканський чай, популярний у багатьох країнах світу. У нього багато імен: ямайська квітка (flor de Jamaica) - у Латинській Америці і особливо в Мексиці, saril - в Панамі, чай Кужарат ( Chai Kujarat ) - в Іраку, біссап або Вонг (bissap, wonjo) - у Західній Африці, Сорель (sorrel) - на Ямайці і Тринідад і Тобаго, червоний Сорель (red sorrel) - на Карибах.

Каркаде можна пити гарячим або холодним, висушені пелюстки суданської троянди доступні і дешеві, мають малу вагу і невибагливі в зберіганні. Напій з гібіскуса злегка тонізує, добре освіжає у спеку і нормалізує тиск залежно від температури чаю. Каркаде сьогодні п'ють не тільки в північній Африці, а й у всьому світі, особливо там, де жарко.

Каркаде роблять з висушених пелюсток гібіскуса (суданської троянди). Ця рослина з сімейства мальв налічує близько 150 видів, поширена в тропічному поясі і вирощується в Єгипті, Судані, Китаї, Індії, Шрі -Ланці, Яві, Таїланді і в Мексиці. Hibiscus sabdariffa - високий кущ, найближчий родич китайської троянди з квітками 7-10 см в діаметрі. У їжу використовуються майже всі частини рослини, крім коренів. У чай йдуть пелюстки і чашечки квітів, в салати або на гарнір - свіжі пагони і стебла, а в суп - насіння. Відвар пелюсток, тобто те, що ми звикли називати "чаєм каркаде", може бути випитий відразу ж гарячим, охолодженим або холодним, з чашечок квіток разом з пелюстками можна приготувати компот, желе, соус і навіть засолити або замаринувати про запас.

Пелюстки гібіскуса були знайдені археологами в гробницях фараонів і знатних єгиптян, які наділяли каркаде особливими властивостями і здатністю відновлювати життєві сили. Зрозуміло, крім сакрального значення каркаде завжди був відмінним напоєм який втамовує спрагу і джерелом вітамінів. Досі чай каркаде в Єгипті та Судані використовують на важливі події, наприклад, на весіллі молодим подають стаканчик каркаде. У Західній і Центральній Африці цей напій також популярний, але під іншими іменами. Біссап вважається національним напоєм сенегальців, але у сусідів в Гамбії він же зветься wanjo, у нігерійців - tsobo і у малійців - zobo.

У Західній Африці каркаде заварюють не як чай, а трохи інакше - просто довго (до доби) настоюють у холодній воді з імбиром і листям м'яти. П'ють теж холодним. На Карибах в каркаде додають шматочки свіжих фруктів і подають напій в різдвяний тиждень. В Азії гібіскус теж завжди вважався особливою рослиною, і напій каркаде там теж має безліч імен. Наприклад, в Таїланді та Малайзії каркаде - це roselle.

Тайці вірять, що в суміші з китайським чаєм каркаде здатний виводити холестерин (1/5 китайського чаю і 4/5 каркаде). При цьому азіати п'ють підсолоджений напій. У Малайзії квітки гібіскуса вважаються національним символом і означають п'ять принципів ісламу. У Європі каркаде довго не міг прижитися, не витримуючи конкуренції з кавою і чаєм. Але починаючи з 17 століття, інтерес європейців до найдавнішого напою виріс, і зараз на всьому Середземномор'ї та Скандинавії влітку воліють пити холодний каркаде з лимонним або іншим цитрусовим соком.

Каркаде буде надзвичайно цікавий тим, у кого серцево - судинні неполадки. У пелюстках гібіскуса містяться речовини червоного кольору - антоціани, володіють P- вітамінною активністю і відмінно зміцнюють стінки судин і капілярів. Судини робляться менш ламким, гнучкими, стійкими до склеротичних поразок і до перепадів артеріального тиску. У цьому і полягає основний ефект нормалізації тиску. Крім того каркаде містить антиоксиданти, флавоноїди (квертицин), цілий букет вітамінів і органічних кислот, лимонну кислоту, володіє жарознижуючими, сечогінними, спазмолітичними властивостями. Напій не містить щавлевої кислоти і безпечний для людей з хворобами нирок.

Каркаде слід пити з обережністю хворим на гастрит і язвою через підвищення кислотності шлункового соку. Є думка, що в гарячому вигляді каркаде підвищує артеріальний тиск, а в холодному - знижує. Але враховуючи, що будь-який напій діє на всіх по - різному, не слід використовувати ці властивості без випробування. Сучасні вчені сходяться до думки, що каркаде швидше знижує тиск, чим підвищує. Особливо добре помітний позитивний ефект у гіпертоніків при регулярному помірному вживанні напою. Корисні речовини містяться не тільки в пелюстках гібіскуса, але і в чашечках, які містять до 9,5 % білків з 13 амінокислотами, з яких 6 незамінні. Крім цього в чашечках міститься багато пектину. Він може виводити токсини і важкі метали.

Чай з каркаде - це перше, що спадає на думку після покупки пелюсток гібіскуса. З нього й варто почати знайомство з цим продуктом. Заварювати пелюстки можна, як звичайний чай - у фарфоровому або скляному чайнику. Постарайтеся виключити металевий посуд (наприклад, ложки і ситечко) - каркаде дуже сильно окислюється при зіткненні з металом і змінює колір на сірий. Разом з втратою кольору "згоряє" і частина корисних речовин. Воду для заварювання слід підібрати саму м'яку. У жорсткій воді напій не розкриє свого смаку, може здатися прісним, позбавленим смаку і навіть придбати зеленуватий відтінок. Особливо це стосується води з підвищеним вмістом солей заліза.

Каркаде може використовуватися не тільки як замінник чаю, але і як спеції. Додайте кілька пелюсток при варінні рису - отримаєте незвичайний рожевий або червоний колір і цікавий кислуватий смак, залежно від кількості. Такий рис вдало відтінинь смак рибних страв і буде відмінно виглядати в холодних салатах.

Якщо розтерти пелюстки каркаде з сіллю, вийде надзвичайно красива рожева сіль, яку можна використовувати куди завгодно, але краще, звичайно, поставити на обідній стіл у скляній сільничці і додавати в готові страви. Якщо помістити туди ж рожевий перець, отримаєте дивно ароматну і пряну приправу для риби або овочевих салатів. Додайте в рожеву сіль подрібнені пелюстки троянди або лаванди, ягоди барбарису або ялівцю, листя кондитерської м'яти або фіолетового базиліка - і готовий унікальний повністю натуральний ароматизатор і барвник для різотто, плову, піци, холодних супів. Аналогічним чином можна приготувати і рожевий цукор, який прикрасить молочні коктейлі, фруктові салати , сирні десерти , пудинги та інші вкусняшки . Колекцію «авторської солі » або « авторського цукру » з каркаде і іншими наповнювачі можна подарувати друзям - гурманам (головне - не розкривати секрет).

Рецепти з каркаде

Чай


Інгредієнти:
2 чайних ложки каркаде,
1 склянка води.

Приготування:
Залийте окропом листя і дайте настоятися. Каркаде традиційно п'ють без цукру.

Холодний напій готується аналогічно, замість окропу вода кімнатної температури. Настоювати слід кілька годин або ніч. Готовий напій можна охолодити в холодильнику.

Якщо гібіскус росте у вас в саду або будинку, можна не сушити його пелюстки, а використовувати їх свіжими. У цьому випадку ви не обмежені чаєм і рожевою сіллю, а можете використовувати гібіскус по повній програмі: пелюстки додавати в салати, великі бутони, зібрані вранці, фарширувати і смажити у фритюрі, дрібні бутони маринувати, як каперси. Якщо врожай квітів особливо вдався, можна заморозити їх і всю зиму додавати яскраві фарби в салати і гарніри.

Каркаде по - австралійськи

Інгредієнти:
пелюстки 10 свіжих квітів гібіскуса,
сік 1 лимона,
50 г цукру,
50 мл води,
імбир за смаком.

Приготування:
Залийте пелюстки лимонним соком і доведіть до кипіння. З води і цукру приготуйте гарячий сироп, додайте імбир, влийте в сироп сік з пелюстками, доведіть до кипіння, постійно помішуючи. Видаліть пелюстки і розлийте напій по келихах. Подавайте каркаде по - австралійськи холодним, з льодом.

 

 

Категорія: Чаї | Додав: unknown | Теги: каркаде, чай
Переглядів: 385
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук рецептів


Реклама


Енциклопедія


Вверх
© Кулінарний портал Зробити безкоштовний сайт з uCoz