Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Готуємо на:


За допомогою


Ми Вконтакті


Наші проекти


Статистика


Головна » Статті » Енциклопедія » Чаї

Пуер, Ті Гуанінь
10.02.2014, 19:28

З листопада 2010 року продавці чаю спостерігають дивний інтерес з боку молоді до деяких сортів чаю. Розкуповуються Пуер, Ті Гуаньінь і Да Хун Пао. Три цих знаменитих сорти китайського чаю були згадані в пісні, написаної двома популярними хіп -хоп виконавцями. У пісні транслюється думка про шкоду алкоголю і наркотиків і користь чаю. Після виходу альбому шанувальники хіп - хопу буквально скупили в магазинах чай згаданих у тексті сортів. Якісний product placement, спрямований не так на певний бренд, а на цілу групу продуктів, породив масовий і беззастережний унікальний попит.

Природно, такий інтерес виник не на порожньому місці, Ті Гуаньінь і Да Хун Пао дійсно дуже яскраві і незвичайні. З них часто починається знайомство з чайною культурою Китаю, а ефект від пиття чаю чудової якості дійсно дуже потужний. Радує в цій ситуації явне заперечення наркотиків шанованими людьми у світі хіп -хоп культури, протиставлення чаю алкоголю та іншим психостимуляторів. Причому це не голослівні твердження.

У високоякісному свіжому чаї міститься близько 700 різних речовин, частина яких впливає на головний мозок. У першу чергу, такою властивістю володіє теїн, за своїми властивостями близький до кофеїну, але діючий м'якше і не накопичується в організмі. Теїн впливає на мозкові центри, пов'язані з вищою психічною діяльністю: підвищує скоординованість і швидкість роботи різних функціональних зон головного мозку, викликає почуття бадьорості, легкості, зменшення втоми. Професор И.П.Павлов довів, що під впливом теїну процеси збудження переважають над процесами гальмування. Серцева діяльність активізується, судини розширюються, що дозволяє більшій кількості пуеркислороду дійти до клітин мозку. Все це призводить до посилення чутливості і великій кількості уявних асоціацій. Можна сказати, що чай п'янить тверезістю, допомагаючи досягти невідомої раніше ясності свідомості, яку незвична людина може сплутати з ейфорією.

У той час як передозування кофеїном, що містяться в каві, може виснажувати нервову систему і підвищувати артеріальний тиск, чайний кофеїн разом з теїном впливає на людину інакше. Щоденне пиття чаю, завареного в класичній китайській традиції, дозволяє отримати стійкий еффект просвітлення свідомості замість короткочасних осяянь і довгого ефекту замутнения від традиційних стимуляторів. Чай діє досить м'яко, і його дія розтягнута в часі. Людина, яка набуває звичку пити хороший чай протягом дня, в результаті отримує набагато більше, ніж можуть дати алкоголь і наркотики: гостроту думки і чіткість їх викладу, лаконічність і ємність мови, велика кількість ідей і розуміння шляхів їх реалізації, відсутність крайнощів у намірах і у поведінці - так званий серединний шлях, якому вчать китайські мудреці.

Так що за чай привернув увагу молодих людей? Чому його розкуповують у великій кількості, незважаючи на високу ціну? Відповідь проста - це три чаї яскравих сортів китайського чаю які найбільш бадьорять, зрозумілі європейцям, бажаючим отримати якнайшвидший і відчутний ефект вже з першої чашки.

Пуер - це найдавніший вид чаю. Його, як і багато століть тому, збирають з дикорослих чайних дерев в південно - західній провінції Юннань, що межує з Лаосом і В'єтнамом. Листя юннаньського чайних дерев володіють величезним запасом корисних речовин, чай який зберігаються і модифікуються за допомогою особливої обробки - ферментації. Пуер - це єдиний чай, який тривало витримують у спеціальних умовах, щоб він дозрів, придбав нові корисні сполуки, кращий смак і ароматичні властивості. Біохіміки стверджують, що в світі існує близько 1500 ароматичних сполук, з них більше 300 містяться в пуері. Крім того цей чай багатий антиоксидантами, амінокислотами, цукрами, вітамінами, пігментами, поліфенолами. Для пуеру характерна велика кількість галової кислоти, використовуваної в традиційній китайській медицині як протипухлинний та антипаразитарний засіб. Європейські вчені виявили, що галлова кислота перешкоджає утворенню злоякісної гепатоми і блокує синтез холестерину. Галова кислота захищає печінку і серце, гальмує розвиток вірусу гепатиту В. Поліфеноли і продукти їх окислення допомагають чистити судини і капіляри навіть у запущених випадках або в організмі літньої людини. Це означає, що при регулярному вживанні пуеру поліпшується пам'ять, зменшується ризик інсультів, підвищується загальний тонус і знижується метеозалежність. Комплекс вітамінів і мікроелементів, що містяться в постферментированому чаї, в старості допомагає відстрочити багато хвороб, а в молодості зміцнює організм, робить його стійким і міцним. Простіше кажучи, 20 -річний юнак, що п'є кожен день пуер, до 30 років буде виглядати набагато молодше свого ровесника, що пив алкоголь і зловживав наркотиками. Чи треба говорити, що молоді дівчата, які рано зрозуміли корисну сутність чаю, мають всі шанси в 50 років виглядати як тридцятирічні, а замість зайвої ваги і проблем зі здоров'ям мати красиву шкіру і відчуття молодості. Крім усього, пуер містить багато фтору (в 300 разів більше інших видів чаю), і цієї кількості достатньо, щоб випиваючи по парі чашок пуеру в день, не мати проблем з карієсом. Що стосується смаку та аромату цього чаю, хороший пуер не пахне рибою або землею, він має темний насичений настій, приємний смак, сильно відрізняється від будь-якого чаю, і аромат "горища , що пахне старожитностями". У запаху пуеру можна вловити горіхові і деревні тони, важкий запах тропічних квітів. Його часто називають чоловічим чаєм, і він дійсно надзвичайно добре бадьорить.

Ті Гуанінь - це зовсім інший чай, що відноситься до категорії улунів. За легендою, одному селянинові приснилася богиня Гуанінь ті гуанін за його відданість їй показала йому в сні шлях в горах до чайного куща . Вранці селянин знайшов кущик, переніс до себе і виростив з нього деревце, що давало чудове чайне листя. Новий сорт чаю був названий на честь богині, Ті Гуанінь. На сьогоднішній день він вважається кращим чаєм Китаю і використовується в класичній китайській церемонії гунфу Ча. Ті Гуанінь дуже запашний, має солодкий квітковий аромат з медовими нотками і збалансований солодкий смак з довгим повним післясмаком. Ті Гуанінь цінують і за цілий набір корисних властивостей. Людина, яка попробувала Ті Гуанінь, різко змінює свою думку про китайські чаї в кращу сторону. Єдиний мінус цього чаю - його ціна. Справа в тому, що досить часто в українських магазинах замість кращого чаю Китаю продають його "молодшого брата" Чжун Ча, який схожий на знаменитий чай зовні і зовсім не має нічого спільного при заварюванні - ні за смаком, ні за кольором настою, ні по впливу на свідомість. Ціни на Ті Гуанінь починаються від 30 $ за 100 грамів, у той час як Чжун Ча може коштувати 3 $. На жаль, єдиний спосіб відрізнити підробку - це приготувати чай. Часто після тривалої церемонії пиття справжнього Ті Гуанінь учасники чаювання помічають надзвичайну легкість і незрозумілі веселощі. Кількість заварювань у кращих сортів цього чаю може досягати 25, і кожна наступна заварка дає більш терпкий і темний настій. Такий чай прийнято пити в приємній компанії, коли є вільні 2-3 години. Це не повсякденний, а скоріше святковий чай, подібний дорогому вину.

Да Хун Пао буквально означає "Великий Червоний Халат", що пов'язують з красивою легендою про спеціально навчених мавпочок, Да Хун Пао які збирають чай у важкодоступних гірських районах. Щоб відрізняти ручних мавп від шкідників, на них надягали халатики червоного кольору. За іншою легендою, червоні халати були подаровані імператором чотирьом чайним кущам в подяку за те, що вони вилікували його мати від незрозумілої хвороби. Так чи інакше, Да Хун Пао - один із кращих чаїв Китаю. Особливий унікальний район проростання на півночі провінції Фуцзянь, в горах Уї, виважений час збору і ретельне сортування з дбайливою обробкою дозволяють отримати чай з прекрасними смаковими, ароматичними і цілющими властивостями. Чай хорошої якості коштує від 30 $ за 100 грамів, має темно- зелений колір з коричневими і синюватими, майже фіолетовими тонами, з яскравим ароматом. Як і інший хороший чай, Да Хун Пао заварюється багато разів, і кожна нова заварка не схожа на попередню. Перші заварки відрізняються легкою терпкістю і червонуватим кольором настою, стаючи далі більш солодкими, з фруктовим ароматом, набуваючи помаранчеві відтінки. Да Хун Пао володіє м'яким розслаблюючим ефектом, який часто порівнюють з сп'янінням. Перші чашки чаю Та Хун Пао прояснюють свідомість, зір стає чітким, підвищується його деталізація і здатність розрізняти найтонші відтінки кольору. Да Хун Пао знімає втому і створює особливий настрій. Це пов'язано з лікувальним ефектом чаю, який ефективно насичує головний мозок киснем, а при частому вживанні ефективно очищає судини і капіляри. Особливо гарний Да Хун Пао ввечері, в приємній компанії.

Незнищенне бажання зміни свідомості будь-яким шляхом занадто часто призводить до вживання речовин які отруюють свідомість і організм, але доросла у всіх сенсах людина все частіше вибирає чай. Шлях чаю призводить до ясної свідомості, дозволяє досягти висот думки, допомагає зберегти молодість тіла і душі. Тисячолітня історія вживання чаю переживає справжній Ренесанс в Китаї XXI століття, допомагаючи досягти успіху у всіх сферах життя. Пийте чай і будьте здорові!

Категорія: Чаї | Додав: unknown | Теги: пуер, Ті Гуанінь, Да Хун Пао
Переглядів: 502
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук рецептів


Реклама


Енциклопедія


Вверх
© Кулінарний портал Зробити безкоштовний сайт з uCoz